Dlaczego Qui-Gon Jinn PRZEGRAŁ z Darthem Maulem?

 • Opublikowany 25 dni temu

  Biblioteka Ossus

  Trwanie: 06:15

  Daj SUBA! ► bit.ly/subujossusa
  Zapraszam Was na filmik o temacie, który mnie niezwykle interesował. Poszukamy odpowiedzi na pytanie: Dlaczego Jinn przegrał walkę na Naboo z Maulem? Czemu nie poczekał na Kenobiego? Dlaczego wybrał walkę w ciasnym przejściu pomieszczenia generatorów? Mam nadzieję, że razem ze mną poszukacie odpowiedzi na te pytania. Zapraszam na film i przypominam o tym, żebyście zostawili łapkę w górę i subika na kanale!
  MUZYKA:
  ► pllong.info - Samuel Kim
  ZERKNIJ NA LINKI:
  ► discord.gg/UbKYs9Z - DISCORD!
  ► open.spotify.com/show/5Qfuni6II3SEX9n4B4rrvP?si=q1rAx49_TeyTXX8xtg1XVw - PODCAST NA SPOTIFY!
  swossus - INSTAGRAM!
  ► ossus.pl/ - Biblioteka OSSUS!
  groups/rycerzeossusa/ - grupa na FB Rycerze OSSUSA
  Ossus - Ossus na Facebooku!
  ZOBACZ KONIECZNIE TE FILMY:
  👉pllong.info/head/z8rAno-txZuK33E/wideo.html - Ciekawostki o Maulu!
  👉pllong.info/head/laTflqSDmYuv3HU/wideo.html - Czym był syndykat KARMAZYNOWY ŚWIT Dartha Maula?
  👉pllong.info/head/v9K5ao2ftKWampc/wideo.html - Jak powstała JASKINIA NA DAGOBAH? - [WIDEOKOMIKS]
  👉pllong.info/head/28-qd66mk3qB22A/wideo.html - Najlepsze MASZYNY KROCZĄCE Republiki - [RANKING]
  #starwars #jinn #maul

Jarosław Knaś
Jarosław Knaś

Nie wiem kogo lubię bardziej: Qui-Gon Jinna czy Liama Neessona?

4 dni temu
Argon Gas
Argon Gas

Cóż, ja mam rozwiązanie typu desu ex machina. Qiu-gon zginął, bo musiał, taka była wola mocy. Wyobraźmy sobie na chwilę, że Jinn przeżywa ten pojedynek, dla galaktyki to spowoduje poważne reperkusje, bo Qiu-gon zostanie mistrzem wybrańca, znacznie lepiej go zapewne poprowadzi niż Obi-wan, (ze względu na wiek, czy to, że przynajmniej w legendach Qiu-gon zakochał się, i stracił swoją ukochaną), jednak paradoksalnie prowadzi to do gorszego przebiegu zdarzeń. Qiu-gon ze swoim uczniem w końcu zostaliby wydaleni z skostniałego zakonu, a zapewne część rycerzy i mistrzów nie bardzo chciałaby się pogodzić z taką decyzją rady. To doprowadziłoby do schizmy w zakonie, i zapewne wojny domowej. W takich warunkach Palpatim mógłby bardzo swobodnie działać nawet bez pomocy wybrańca, i Anakin nie mógłby spełnić swojego przeznaczenia. Yoda uświadomił sobie błędną ścieżkę, którą prowadził zakon, dopiero wtedy, kiedy osuwał się z metalowego pulpitu w senacie, wtedy kiedy pojedynek z imperatorem był przegrany. Bez rozkazu 66, bez prawie całkowitej zagłady Jedi, bez tej porażki mistrza, Yoda nie zrozumiałby, że zakon upadł przez jego błędy. Bez tego, Yoda nie zacząłby szkolić Luka, a Luk nie dostrzegłby człowieczeństwa w Vaderze, i nie pomógłby Anakinowi odnaleźć właściwej ścieżki. Co do pomysłu na odcinek, (choć podejrzewam, że po takim dość przy długim komentarzu, będzie on nie zauważalny), to ja właśnie zrobiłbym coś o romansach w zakonie Jedi.

18 dni temu
Wither czach
Wither czach

Po prostu źle walczył nic prostrzego, po co aż robić film o tym xD Oczywiście żart.

18 dni temu
X e-sports
X e-sports

pomysł na odcinek: Co sie działo z capitanem rexem po Rozkazie 66

20 dni temu
Tomek Urbaniec
Tomek Urbaniec

Qui-Gonn jest moją ulubioną postacią z ep I. Za pierwszym razem scena śmierci tego Jedi była dla mnie szokiem. Pomysł na odcinek: Ahsoka vs Vader w Rebels. Czy Ahsoka mogła wygrać to starcie np. Rozbrajając Vadera. Ewentualnie Cal Kestis vs. Taron Malicos dlaczego Taron przegrał z padawanem ;)

21 dzień temu
Zul Gur
Zul Gur

Już wam odpowiem. Bo taki był scenariusz 🤷‍♂️😂

21 dzień temu
Revol
Revol

Jinn to mój ulubiony Jedi i uważam go za jedną z najważniejszych i najciekawszych postaci w całym uniwersum

22 dni temu
papryk vege
papryk vege

Reasumując odcinek, Qui-Gon Jinn był dupa nie jedi.

22 dni temu
czarny formal
czarny formal

Według mnie Jinn przegrał przez pychę, za bardzo chciał zabić Maula a te wykorzystał i odprowadził go od Kenobiego a z tym starzeniem się to bujda, Sheev był starszy od Jinna a zabił 3 rycerzy Jedi, dziadek maul załatwił dwóch inkwizytorów i młodszego od siebie Kanana którego dodatkowo oślepił a Yoda wybijał droidy bojowe jak by miał 40 lat a nie tyle ile naprawdę miał

22 dni temu
Snicker lion
Snicker lion

Nie powiedziałbym, że Mail zdecydowanie przewyższał umiejętnościami Jina. Qui-gon był doświadczonym szermierzem, Sith natomiast pomimo całej swojej potęgi dopiero je zdobywał. Górę tutaj wzięło zaskoczenie i fakt, że Kenobi dał się rozdzielić od nie tak sprawnego jak kiedyś mistrza.

22 dni temu
Mara Jade
Mara Jade

Pomysł na odcinek: Jak wyglądało życie Luke'a Skywalkera w legendach Według mnie było ciekawsze ni to co pokazano nam w kanonie patrząc tu chociażby na Mare Jade czy też nowy zakon jedi którego forma podoba mi się bardziej niż kanoniczna

23 dni temu
Jan Szablewski
Jan Szablewski

: Czy miecze mogły mieć różne kształty?💫

23 dni temu
francisław brodaty
francisław brodaty

A tego już niebyło

23 dni temu
Parmedziano Redziano
Parmedziano Redziano

To teraz może dlaczego Ashoka wygrała z Maulem

23 dni temu
XD GOLDEN DX
XD GOLDEN DX

Jak się nazywa dowudca 187 legionu

23 dni temu
Piotr Dobrzycki
Piotr Dobrzycki

Pomysł na odcinek co się stało z Darth Vader w sezonie 3 i 4 star wars rebelianci

23 dni temu
adam ciwryj
adam ciwryj

dlaczego dooku powiedział obiwanowi o sithcie w senacie?

23 dni temu
Bilbo Baggins
Bilbo Baggins

Tak właściwie to nawet początkowe wyjaśnienie nie jest tak do końca prawidłowe, nie jestem pewien ale wydaje mi się że w oryginalnej trylogii nie gdzie nie ma powiedziane ze mistrzem Vadera /Anakina był Obi Wun.

24 dni temu
Nie ten KAMILLL
Nie ten KAMILLL

Patrząc na to jak walczył starszy o 10 lat od Jhina hrabia Dooku, to tłumaczenie jego porażki wiekiem i słabą przez to kondycją jest bez sensu.

24 dni temu
CTG TV
CTG TV

Jedi - od dnia wejścia do zakonu uczyli sie walki mieczem świetlnym. Qui Gon - nie był przygotowany do walki mieczem świetlnym. XD Mega idiotyzm xD

24 dni temu
Blacezard
Blacezard

Niby nie gotowi, niby od dawna nie walczyli. Przecież sparowali między sobą. Wiadomo... nie jest to jednak to samo co walka z ciemna stroną mocy. W tym „nowych” okolicznościach najlepiej odnalazł się Mace Windu stworzony do walki z Sithami. Nawet ostatni pojedynek Yody był porażka z tego samego powodu. Szkoda, że tam nie było już L Jacksona.

24 dni temu
Edziek
Edziek

Bo George Lucas tak postanowił :-) ?

24 dni temu
Artur Siekierski
Artur Siekierski

Dlaczego zbroja Vadera nie była zrobiona z tego samego materiału co zbroja mandalorian? Byłby wtedy odporny na ataki mieczem świetlnym

24 dni temu
Maciek Szybist
Maciek Szybist

Pomysł na następny odcinek: Co się stało z Codym po Zemście Sithów?

24 dni temu
oskar mika
oskar mika

Jeśli chodzi o Qui-Gon Jinna to jest to jedna z moich ulubionych postaci z uniwersum. Chciałbym zobaczyć jeszcze jakieś produkcje z jego udziałem. Aktor żyje, ma się dobrze, więc czemu nie? Sam myślałem o historii sprzed nauczania Obi Wana. Przecież Jhinn miał ucznia który przeszedł na ciemną strone. Dlaczego nie skorzystać z tak fajnej historii na film/serial? A zakończeniem takiego filmu/serialu byłaby scena w której Qui-Gon poznaje młodego Kenobiego i dostaje go pod opiekę jako padawana.

24 dni temu
Jacek Jóźwik
Jacek Jóźwik

Dżin najlepszy

24 dni temu
VakuDasva WoW
VakuDasva WoW

Ale w obecnym kanonie jest jasno powiedziane, że Maul to by wygrał bo cała walkę zaplanował. I jedi walczyli na jego terenie. Tu właśnie leży ten element czemu wynik był taki nie inny.

24 dni temu
VakuDasva WoW
VakuDasva WoW

@Biblioteka Ossus Queen's Peril w tej książce z 2020 wydanej przez Disney-Lucasfilm jest poruszony wątek tego iż maul widział pole bitwy przed walką. Tam jest opisane wprost, że maul chciał doprowadzić walkę do miejsca z barierami. Chyba, że książka nie jest kanoniczna.

24 dni temu
Biblioteka Ossus
Biblioteka Ossus

W kanonie nie ma informacji o planowaniu.

24 dni temu
Dorota Opalińska-Mucha
Dorota Opalińska-Mucha

Yako. Proszę rób reakcje nadal na dalsze odcinki Wojen Klonów. Obejżałeś sezon 1 i przerwałeś a sezony 3,4,5,6 są niesamowite. Rób nadal reakcje na dalsze odcinki będę oglądała każdy odcinek. Wojny Klonów to mój ulubiony serial i jestem ciekawa twojej reakcji na dalsze odcinki serialu.

24 dni temu
enter
enter

Tylko w sumie to Dooku nawiązał całkiem równą walkę z Yodą, a Jinnah nie wytrzymał walki z Maulem, wiem nie wiadomo ile ta walka trwała no ale jednak, że co Dooku się lepiej zestarzał czy jak?

24 dni temu
Szreksonn
Szreksonn

Nie wiem czemu, ale miałem wrażenie że Qui-Goń posługiwał się Nimanem, a nie Ataru 🤔 Wiem że miał swoje lata, ale w ekranizacji Mrocznego Widma, jego toporny styl walki w żaden sposób nie przypominał Ataru

24 dni temu
AstroMax
AstroMax

Ej czemu kopiujesz content @wściekłewąsy?

24 dni temu
Sebastian Sęk
Sebastian Sęk

Poproszę więcej takich analiz pojedynków z sagi.

25 dni temu
DRON STUDIO
DRON STUDIO

Pomysł Jak Gregor przetrwał wybuch w clone wars

25 dni temu
Ewa Kozińska
Ewa Kozińska

To co jest w filmiku jest prawdą, ale ja bym chciał dodać, że przed walką Maul już stawił się na miejscu wali i mi się wydaje, że on sobie scenariusz walki już przygotował przed przylotem Kenobiego & Qui-Gona na Naboo i cała walka był ustawiona przez młodego Sitha.

25 dni temu
Rafał Zieliński
Rafał Zieliński

A Dooku załatwił Anakina Obi-wan - a prawie też na widelcu a Yoda? obejrzy Atak Klonów i wiek Dooku ile miał lat wtedy ech słabiutko się przygotowujesz do materiału które później udostępniasz...

25 dni temu
Łukasz Nowak
Łukasz Nowak

JHINN JEST NAJLEPSZY!!!!

25 dni temu
Aryman
Aryman

To po cholerę w takim wieku walczył takim stylem xd

25 dni temu
Bombel
Bombel

Pomysł na odcinek: Co gdyby REY przeszła na ciemną stronę mocy?

25 dni temu
enter
enter

Tooooo dalej byłaby huja wartą postacią z nikąd, pog?

24 dni temu
Rafał Zieliński
Rafał Zieliński

Ale bzdury...

25 dni temu
lukwis100
lukwis100

Ciekawi mnie ten wiek. Hrabia Dooku był mistrzem Qui-gona więc musiał być straszy. A walczył dużo sprawniej. No chyba, że ciągnął moc z bycia Sithem

25 dni temu
Gawron
Gawron

Z doświadczenia wiem że nawet 5 minutowe starcie szermiwrcze jest bardzo wyczerpujące

25 dni temu
Johny Brawo
Johny Brawo

a ja myślałem że dał się zaciukać jak kenobi dla wadera ;P i to był podobny moment gdy uczeń patrzał ;P tylko coś ze znikaniem ciała nie pykło ;P hehehe

25 dni temu
Patryk Zięba
Patryk Zięba

Pomysł na odcinek co by było gdyby asoka dołączyła do maula

25 dni temu
galanonim pierwszy
galanonim pierwszy

Przegrał, bo nie miał high groundu.

25 dni temu
Krystian Stępień
Krystian Stępień

0:19 ?? Skąd to wiadomo ? Z tego co się orientuję to raczej jego silną stroną była mądrość i zgłębienie mocy kontaktowania się zza światów. A Maul w szermierce był jedynym z najlepszych ever. Dla mnie sytuacja jest jasna i nawet podczas premiery nie wzbudziło to we mnie żadnych wątpliwości. Ba, czułem że Qui Gon dostanie lanie.

25 dni temu
Maksymilian B.
Maksymilian B.

Pomysł na odc mam: Czemu Kenobi Yoda Luke Anakin nie korzystali z podwójnych mieczy świetlnych skoro to była zaleta?

25 dni temu
Paweł Kaźmierski
Paweł Kaźmierski

Niby czemu zaleta? To zależy od predyspozycji

25 dni temu
Matthaeus de Cuiavia
Matthaeus de Cuiavia

Styl walki Qui-Gona różnił się nieco od tradycyjnego Ataru, jakie mamy ukazane chociażby u Yody. Jinn zrezygnował z akrobatyki na rzecz wykorzystania innych atutów, które posiadał. Był człowiekiem wysokim i dobrze zbudowanym, co pozwalało mu na wyprowadzanie ataków zarówno szybkich, jak i silnych, nawet mimo tego, że był już coraz starszy i przeciągające się pojedynki nie działały na jego korzyść. Druga sprawa, Maul niekoniecznie był znacznie lepszym szermierzem od Jinna (lub by nie deprecjonować umiejętności sitha: Qui-Gon niekoniecznie był gorszym szermierzem od niego). Pojedynek był w istocie przecież bardzo wyrównany, nawet gdy Qui-Gon walczył z Maulem samotnie, do momentu gdy zmęczenie wzięło górę nad mistrzem jedi. Wiek i kondycja fizyczna (znacznie lepsza u dużo młodszego Maula) odegrały tutaj kluczowe znaczenie. Nie bez znaczenia był też fakt, że Maulowi udało się rozdzielić Qui-Gona i Obi-Wana. Kenobi nie należał co prawda wówczas do najlepszych szermierzy w galaktyce, ale jego pomoc, jako człowieka młodego i sprawnego była kluczowa do wygrania przedłużającego się pojedynku z Maulem. Qui-Gon jako jedi szkokony przez Dooku, który przez dziesięciolecia był najlepszym po Yodzie szermierzem w zakonie z pewnością nie był kimś, kogo można było lekceważyć, nawet mimo jego wieku i faktu, że styl walki jaki sobie obrał być może nie był najlepszy dla osób na tym etapie życia, choć był z pewnością zabójczy gdy używał go młody, sprawny i silny wojownik, jakim w okesie młodości niewątpliwie był Qui-Gon Jinn.

25 dni temu
Iroh
Iroh

Czemu maul wygrał z Qui-gonem ? Bo był lepszy. Poprostu

25 dni temu
Darklighter
Darklighter

Umiejętności walki opierają się także o prekognicję Mocy. Sithowie wiedzieli, że trzeba zaburzyć równowagę by pozbawić Jedi tej zdolności. Kenobi miał wyjątkowy naturalny niemal instynkt w tym zakresie. Przypominam, że myśląc o przyszłości wyczuwał czające się zło już jako Padawan na początku TMP, Jinn nic nie czuł. Drobny szczegół, zobaczcie jeszcze reakcję Kenobiego na moment przed ostatecznym atakiem Maula - już się zbierał na krzyk. On wiedział co się stanie. Mi się wydaje, że Jinn za bardzo był "tu i teraz" w żywej Mocy. Stąd jego ograniczenia w zakresie przewidywania ruchów przeciwnika.

25 dni temu
Jacek Falkowski
Jacek Falkowski

Ważnym elementem jest to , ze Sith walczyl podwojnym mieczem w ktorym byl dobrze wyszkolony- bledem bylo to , ze zniszczono mu go dopiero po smierci mistrza Jina- gdyby zrobili to wczesniej prawdpodobnie by zwyciezyli.

25 dni temu
Piotr Montgomery TV
Piotr Montgomery TV

Ale ten film był już chyba na kanale, w którym mówiłeś że był zbyt stary i zmęczył się, co sprawiło że Maul będący młodszym czekał aż Jinn się zmęczył. Po czym zobaczył kiedy Jinn chciał spocząć i zadał mu śmiertelnych cios. Tak więc to chyba jest druga i lepsza wersja tego filmu 🤔

25 dni temu
alienus 909
alienus 909

Zrób odcinek o droidach ID różnicach między modelami ,umiejętnościami oraz do kogo należą na przykład ID10 do iden version

25 dni temu
Szymon Konikowski
Szymon Konikowski

No jak dla mnie poza tą prostą odpowiedzią że tego wymagał scenariusz mam jeszcze drugą odpowiedź także bardzo prostą. Przegrał bo Quai Gon był po prostu słabszy o Maula w tamtym momencie

25 dni temu
ash ash
ash ash

Osobiście uwielbiam Qui-Gona chciałbym zobaczyć z nim więcej filmów. Strasznie zawiodłem się gdy umarł podczas pojedynku. Genialna postać, wspaniały mistrz i nauczyciel. Być może pod jego naukami Anakin nie stałby się Vaderem. Być może z nim zakon rozkwitł by bo właśnie takiego niezależnego spojrzenia potrzebowali. Szkoda mi tej postaci

25 dni temu
Przemek Kopyciński
Przemek Kopyciński

Ja też uważam że najlepszy scenariusz powinien odpowiadać na pytania, jak i dlaczego to się stało. A nie po prostu "bo tak".

25 dni temu
Wyszczekany
Wyszczekany

Bo był słabszy

25 dni temu
Jakub Pula
Jakub Pula

Przed odcinkiem myślę że po prostu był zaskoczony 😐

25 dni temu
Filneq Star-Craft
Filneq Star-Craft

Z mojego punktu widzenia: Śmierć Qui-Gona była częścią planu Dartha Sidiousa. Palpatine wysłał Maula do walki z dwójką Jedi, ponieważ doskonale wiedział, że Qui-Gon zostanie zabity przez Maula, ale wiedział też, że Maul polegnie w konfrontacji z Kenobi'm. Qui-Gon jak wiemy chciał wyszkolić Wybrańca Mocy, Anakina. Jinn będąc jak ojciec, którego Skywalker nigdy nie miał oraz dodając jego luźne podejście do zasad zakonu Jedi, Jinn był jedyną osobą, która mogła uchronić Anakina przed przejściem na Ciemną Stronę Mocy. Sidious to przewidział, więc wysłał Maula, aby zabić Jinna, co mu się udało. Przewidział też, że Obi-Wan pokona Dartha Maula i właściwie tego chciał. Obi-Wan jako bardziej ortodoksyjny Jedi popychał coraz bardziej Anakina do Ciemnej Strony jako jego mistrz. Z kolei porażka Maula na Naboo też wyszła Sidiousowi na dobre, gdyż dzięki temu mógł wziąć sobie na ucznia Dooku, który był zdecydowanie bardziej doświadczony, inteligentniejszy i chytrzejszy, by móc dowodzić separatystami podczas również zaplanowanych przez Dartha Sidiousa Wojen Klonów.

25 dni temu
Maks Nazwisko
Maks Nazwisko

Jakby maul miał plan by rodzielić obi wana od qui gon jina dlatego wybrał takie miejsce walki jakie wybrał wiekszość walki była przez niego zaplanowana

25 dni temu
Paulina Gabryś
Paulina Gabryś

Czy gatunek Maula (Zabrakowie, dobrze usłyszałam, bo nie wiem) byli z automatu tą "złą" rasą? Czy są w SW rasy "domyślnie" złe/dobre?

25 dni temu
Żywy Official
Żywy Official

Nie była ani zła, ani dobra. Przeciętna rasa.

24 dni temu
Kenshin
Kenshin

Zabrakowie byli neutralni jak zresztą sporo innych ras, mało było ras stricte złych, to wydarzenia doprowadzały ich do szaleństwa. Nawet pewne rasy z Legend typu yuuzhanie nie byli źli z natury mimo że wielu ludzi tak mówi i tak ich kreuje.

25 dni temu
alienus 909
alienus 909

Bo maul lepiej walczy i ma podwójny miecz,koniec?

25 dni temu
Michał Tarczoń
Michał Tarczoń

Czy jeżeli pomoc medyczna przyszła by na czas to Qui-Gon miał by szansę przeżyć?

25 dni temu
Dark One
Dark One

Kiedy filmy disneya wywróciły uniwersum do góry nogami to doszła jeszcze jedna opcja: Force heal.

16 dni temu
Maks Nazwisko
Maks Nazwisko

Bardzo niskie ale możliwe

25 dni temu
Karol Gawron
Karol Gawron

Kiedy grubaski o star wars

25 dni temu
Shadow_PL 77
Shadow_PL 77

pomysł na odcinek: kto to darth baras (to ten z gry the old republic)

25 dni temu
ChawrAs
ChawrAs

Quigon jest niedocenionym w kanonie Jedi

25 dni temu
Michał
Michał

Odpowiedź jest prosta. Każdy Sith deklasuje dowolnego Jedi. Zresztą jedyni Jedi którzy zabili sitha to Anakin (w gniewie i po praktycznie podłożeniu sie Dooku który planował że miał być aresztowany według filmiku Wściekłych Wąsów) oraz Obi wan (który by zabić Maula musiał z nim walczyć conajmniej 5 razy).Reszta użytkowników ciemnej strony wybijała się nawzajem.

25 dni temu
Arkadiusz Bartnicki
Arkadiusz Bartnicki

A jakim stylem miecza świetlnego wd Ossus walczył Darth Maul? Są rozbieżności w "doktrynie" pomiędzy Juyo a Niman w połączeniu z Teras Kasi.

25 dni temu
MRD S.A
MRD S.A

Z tego co wiem jedyne co jest pewne to że korzystał ze formy siódmej w starym kanonie korzystał z teras Kasi który istnieje też obecnym kanonie więc możliwe że też go używa.

25 dni temu
The Gentleman
The Gentleman

#TeamMaul

25 dni temu
Rafał Wysocki
Rafał Wysocki

p.s. Rozdzielenie I walka ze starym , a potem z młodym było planem rogacza.

25 dni temu
Antek Piwoda
Antek Piwoda

Heh czemu maul ma jakby pomarańczowy miecz na początku

25 dni temu
MRD S.A
MRD S.A

To złudzenie optyczne przez oświetlenie i tło.

25 dni temu
Jedi Miko
Jedi Miko

Quigon poligon Obi co robi Zbyszek wytryszek XD

25 dni temu
KOTEŁY GRUPA
KOTEŁY GRUPA

a czy even piell umiał forme 4

25 dni temu
twój stary
twój stary

pomysł na odcinek: co sie stalo z barriss offee po 5 sezonie wojen klonow

25 dni temu
Dark One
Dark One

Inkwizytorka albo egzekucja jak chuj.

16 dni temu
Smarty Luke
Smarty Luke

pewnie egzekucja jak prawie ahsoke zabili bez pewności to pewny winny raczej nie miał szans przeżyć

20 dni temu
cameraman
cameraman

@Jaromir Wódzik no to wiem ale ona pszeszła chyba na ciemną strone, nwm nie oglądałem cw

24 dni temu
Jaromir Wódzik
Jaromir Wódzik

@cameraman na planetach było zazwyczaj kilku generałów

24 dni temu
the legopatent studios
the legopatent studios

@Jaromir Wódzik To wersja z legend

24 dni temu
Bartek Marciniak
Bartek Marciniak

O mando

25 dni temu
Bartek Marciniak
Bartek Marciniak

Ta

25 dni temu
ND
ND

Fajny wstęp

25 dni temu
yoda
yoda

Kiedy live?😊

25 dni temu
gg lama
gg lama

Możesz ogarnąć coś o Clone Wars ???

25 dni temu
KRZYSZTOF DO
KRZYSZTOF DO

Qui-Gon przegrał bo Maul miał dwa ostrza

25 dni temu
MRD S.A
MRD S.A

A co dwa ostrza to nie jedno.

25 dni temu
Karolina Gwóźdź
Karolina Gwóźdź

Qui gon Jinn dla mnie przegrał bo był bez obi wan kenobi

25 dni temu
Arkadiusz Bartnicki
Arkadiusz Bartnicki

Myślisz że to był przypadek? Czy Maul dążył do tego, żeby ich rozdzielić? ;)

25 dni temu
Obi-Wan Kenobi
Obi-Wan Kenobi

Według mnie przegrał dlatego że żaden jedi nie widział sitha od tysiąca lat i maul zaplanował przebieg całej walki. Do tego maul był świetnie wyszkolony przez palpatine'a

25 dni temu
Lajbartek 360
Lajbartek 360

@Gracz z Polski 1. Widzisz jestem wszędzie. 2. A miło mi dziękuje. Mam nadzieje że kanał się spodobał/spodoba

24 dni temu
Gracz z Polski
Gracz z Polski

@Lajbartek 360 Znowu cię widzę i cię subskrybuje

24 dni temu
Lajbartek 360
Lajbartek 360

Dokładnie. Większość Jedi w tych czasach nigdy nie walczyło na miecze na śmierć i życie. Były Sparingi ale to co innego niż walka 1 VS 1 na śmierć i życie. Niektórzy zmierzyli się z innymi użytkownikami mocy ale Jedi było z 10 tys a tylko Mrocznych Jedi nie było.

24 dni temu
Aryman
Aryman

I rzadko kto walczył podwójnym mieczem świetlnym. W trylogii Bane'a jest wyjaśnione, że miało to swoje plusy i minusy.

25 dni temu
Lamar Davis aka LD
Lamar Davis aka LD

Do tego qui-gon nie był najlepszym szermierzem, przynajmniej w kanonie (a nawet w legendach od pewnego czasu nie walczył na miecze przed pojedynkiem z maulem) on był bardziej skupiony na poznawaniu tajników mocy a nie na walce mieczem świetlnym

25 dni temu
Oliver Plenzler
Oliver Plenzler

Czy każdy skywalker mógł być jedi W sensie nie chodzi mi o midichloriany chodzi mi o coś w przypadku Rey że jakoś zyskała moc a była złomiarką

25 dni temu
Oliver Plenzler
Oliver Plenzler

Ale chodzi o zanim zginęli

25 dni temu
Paulina Gabryś
Paulina Gabryś

Ale Skywalkerowie wyginęli. Chyba że Rey jakimś dziwacznym cudem zaszła w ciążę z Benem, ale to jednak jest zbyt cringe'owe nawet jak na SW (ale mniej niż Rey Palpatine w Skywalker Odrodzenie)

25 dni temu
Fad3nHD
Fad3nHD

Pomysł na odcinek: jak potężny był Yoda w latach swojej świetności? I czy wtedy pokonałby Palpatina?

25 dni temu
Pikachups
Pikachups

@Paweł Kaźmierski jakby yoda bylby po ciemnej stronie rozwalil by palpatine jednym paluszkiem w 3 sekundy, z tego co wiem byl zdolny by wtedy rozwalic swiat

20 dni temu
george m
george m

@Paweł Kaźmierski Paweł ! ja rozumiem o co Ci chodzi podsyłam ci link do filmu w którym gościu ładnie tłumaczy jak yoda „overpowered” wszystkie umiejętności palpatina podczas walki. Nawet w grze bf2 anakin jak dostaje piorunami to kończy mu się stamina w 3 sekundy, luke’owi kończy się w 4sekundy a yoda ma unlimited stamina na palpatina. (Zabawny przykład, ale kanoniczny). Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego w starej trylogi palpatine nie ma żadnego miecza? Jednego go pozbawił windu a drugiego yoda. ( co prawda palpatine uważał ze broń biała to zabawka dla jedi, ale tak czy siak miał taki miecz i yoda rozbroił go)

24 dni temu
Paweł Kaźmierski
Paweł Kaźmierski

@george m Poszukam dodatkowych informacji, bo mogę się mylić. Jednak twoje argumenty wcale nie potwierdzają prawdziwości twego twierdzenia. W Clone Wars Palpi powiedział, że Yoda jest zbyt silny by go złamać, a nie zabić. Chodziło o to, by poświęcił Anakina dla zabicia Sidiousa. Co do walki z Yodą na Coruscant, fakt, że teren był niekorzystny. Jednak wcale nie przemawia to na korzyść Yody. Z filmu wynikało, że są mniej więcej równi. Z tego co kojarzę, tylko Anakin, a później Luke mogli pokonać Palpiego w pojedynkę, a przynajmniej mieli taki potencjał.

24 dni temu
george m
george m

@Paweł Kaźmierski Paweł jestem w szoku. Do tej pory jak widziałem kazimierski i ikonę tego palpatina siejącego się to zazwyczaj się zgadzałem i doceniałem, ale w tej sekcji akurat źle mowisz. W 3 części yoda rozkebal palpatina niestety uwarunkowanie terenu było nie korzystne dla wielkiego mistrza dlatego musiał się wycofać. W CLONE WARS sam palpatine mówił do dooku: zawiedliśmy.. mistrz yoda jest zbyt potężny by go złamać. No i akurat w clone WARS to yoda przy wyładowaniu mocy znalazł się na korzystnej pozycji

24 dni temu
Tymek K
Tymek K

@lprafalic ale zawsze można spekulować

24 dni temu
Pablo kenobi
Pablo kenobi

I te rzeczy to ja lubię!

25 dni temu
Maciek Hołuj
Maciek Hołuj

Z tego co pamiętam, to Wściekłe wąsy nagrywały już na ten temat i wytłumaczone to było tak, że Maul cały przebieg walki miał zaplanowany i że Qui-Gon używał defensywnej formy, a Maul szybkiej, atakującej.

25 dni temu
enter
enter

No i to jest spójne, to że był lepszy nie wyklucza tego że walka była świetnie zaplanowana

24 dni temu
Lajbartek 360
Lajbartek 360

Przez chwile myślałem że to Ossus zrobił tamto wideo (oglądałem dawno) i mnie zastanawiało czemu zrobił znowu. Śmieszny błąd

24 dni temu
Oliver Plenzler
Oliver Plenzler

No tak oglądałem

25 dni temu
Adrian Paleczny
Adrian Paleczny

tak Jin jest genialną postacią w star wars a Liam nison to strzał w dziesiątke jest jescze jeden powód zginął bo musiał uratowac kolejną osobe w uprowadzonej 😅😅😅😂😃 ale troche to smieszne bo jin wieku 60lat zmeczony walką a agent cia Liam nison takie rzeczy dalej robił w filmie uprowadzonej no 😆 nic Gorge lukas postawił na realizm troche by nie był az tak niezniszczalny

27 dni temu
Lajbartek 360
Lajbartek 360

Widać Agent Liam jest słabszy niż Jinn

24 dni temu
Stanok3 V.2
Stanok3 V.2

Może w kolejnym odcinku coś o umiejętnościach Jedi ze Starej Republiki (Tej za czasów Revana). Jestem ciekaw czy wygrał by Jedi z właśnie republiki za czasów Revana czy Skywalker-ów.

Miesiąc temu
enter
enter

Czy to serce oznacza pojawianie sie takiego filmu? Oby tak

24 dni temu
Pan Paw
Pan Paw

Good idea

25 dni temu

Kolejny

Star Wars: The Empire Strikes Back

2:07:39

Star Wars: The Empire Strikes Back

YouTube Movies

wyświetleń

PEŁNA ANALIZA Trailera Rise of Skywalker + TEORIE

20:23

Человек-паук 2 (с субтитрами)

2:07:25

5 rzeczy, które SEQUELE robią DOBRZE

13:01

5 rzeczy, które SEQUELE robią DOBRZE

Biblioteka Ossus

wyświetleń 38K

Kim byli MROCZNI JEDI?

06:09

Kim byli MROCZNI JEDI?

Biblioteka Ossus

wyświetleń 19K

Grubaski o HIGH REPUBLIC [GRUBASKI o STAR WARS]

20:42

Grubaski o HIGH REPUBLIC [GRUBASKI o STAR WARS]

Biblioteka Ossus

wyświetleń 19K

Co sądzicie o JYN ERSO?

15:44

Co sądzicie o JYN ERSO?

Biblioteka Ossus

wyświetleń 15K

JAKĄ JESTEŚ RZECZĄ? *czółko nowe zasady*

45:44

Przemyślenia Niekrytego Krytyka: SEPTAGON 20

20:49

Przemyślenia Niekrytego Krytyka: SEPTAGON 20

Niekryty Krytyk

wyświetleń 124K

PO 12 LATACH MOI RODZICE WRACAJĄ DO POLSKI!!

10:16

Gdy pani chce zobaczyć wasze zeszyty ze zdalnych...

0:53