A jednak JEDI przybył! - Opinia o Chapter 16 "Ratunek" - [Mandalorian S2E8]

 • Opublikowany 2 miesięcy temu

  Biblioteka Ossus

  Trwanie: 16:01

  Daj SUBA! ► bit.ly/subujossusa
  No i nadszedł wielki finał drugiego sezonu The Mandalorian. Nie będę owijał w bawełnę - wcisnął w fotel! Pewien Jedi przybył i uratował tyłki Grogu, Mando, Bo-Katan i całej reszcie. Oto Star Wars jakich potrzebowaliśmy! Oto przed Wami opinia o Mandalorian Chapter 16: The Rescue. I uwaga na SPOILERY!
  MUZYKA:
  ► pllong.info - Samuel Kim
  ZERKNIJ NA LINKI:
  ► discord.gg/UbKYs9Z - DISCORD!
  ► open.spotify.com/show/5Qfuni6II3SEX9n4B4rrvP?si=q1rAx49_TeyTXX8xtg1XVw - PODCAST NA SPOTIFY!
  swossus - INSTAGRAM!
  ► ossus.pl/ - Biblioteka OSSUS!
  ► swex.pl - Star Wars Extreme
  groups/rycerzeossusa/ - grupa na FB Rycerze OSSUSA
  Ossus - Ossus na Facebooku!
  ZOBACZ KONIECZNIE TE FILMY:
  👉 pllong.info/head/3MvNoYOm16miuoE/wideo.html - Opinia o THE BELIEVER (Mandalorian S2E7)
  👉 pllong.info/head/qZW2oKB-uJqkqZs/wideo.html - Qui Gon Jinn SPOTKAŁ Dartha Plagueisa? - [CIEKAWOSTKI]
  #starwars #mandalorian #chapter16

Artur Szczepień
Artur Szczepień

Gdy w 6. odcinku (albo 14., jak kto woli) pojawil sie Boba Fett, to moja ekscytacja siegnela zenitu (jako, ze Boba to moja ulubiona postac w uniwersum SW). Natomiast w finalowym odcinku mialem swieczki w oczach przy pozegnaniu Grogu z Mando. Natomiast pojawienie sie Luke'a wywolalo takie uczucie ciepla w moim sercu. Nie wiem nawet jak to okreslic.

26 dni temu
max arr
max arr

Nie no o robotach to ja wiedziałem, że wrócą, gdy tego małego zieleniaka porywały to używały tych plecaczków do latania.Z drugiej strony myślałem, że Mando użyje tego miecza do walki i skosi część tych robotów...Tu się nie zgodzę. Panowie zrobili fajne show dlatego trzeba im zaufać i nie wchodzić w paradę, żeby spokojnie mogli dopracować oraz stworzyć jeszcze lepszy sezon już na tle tych dobrych.Jeśli wyjdzie im 3 sezon to będzie dowód na to, że pałeczka należy się im.

Miesiąc temu
Vij4k
Vij4k

Świetne są te wstawki z twojej reakcji na oglądanie odcinka, szkoda, że nie wrzuciłeś całości.

Miesiąc temu
Cezar
Cezar

Odcinek trwa 39 minut

Miesiąc temu
DON Pedro
DON Pedro

Ja też płakałem, ale chyba jeszcze bardziej na finale TCW

Miesiąc temu
Marcin Konieczny
Marcin Konieczny

Moff zauważając, ze jest to Skywalker ze strachu chciał zastrzelić sie.....widać, ze budził respekt

Miesiąc temu
Konradziu CK
Konradziu CK

Luźne myślenie: Mando zostanie ścięty przez Bo-Katan o miecz a dalsza historia będzie się tyczyć Boby Fetta (The Mandalorian-mandalorianin, tylko nie powiedziane jaki) :)

Miesiąc temu
Szerregowy
Szerregowy

Ja tam na łezkę to w sequelach jak solo ginie i leia

Miesiąc temu
Robert Korzeniecki
Robert Korzeniecki

ogólnie historia Mando dobrze została pokazana, sporo zwrotów akcji itp itd ...ale o ile sam serial był wciągający swą historią o tyle nie da się tego oglądać bez lekkiego delikatnie mówiąc niesmaku ...chodzi o technikalia ...same bronie używane i ich wygląd ...kuźwa nie można tego oglądać ;) ...blastery, działka laserowe ...ok ale do jasnej anielki dlatego te bronie wyglądają tak jak wyglądają? ...nie można było zaprojektować ich by wyglądały jak broń z przyszłości ..futurystyczne kształty ...blaster wyglądający jak colt czy każdy inny pistolet typu walter, nagan, nawet mający w kolbie magazynek? jedynie różnica to hm...nakładka na końcu luf ..no proszę was ...karabin szturmowy z dwoma magazynkami z boku? ...przypominam to karabin promieni lasera ..po jaką cholerę więc te magazynki? ładownice itp itd ...karabin snajperski ...z lunetą majacą wygląd pierwszych lunet optycznych z połowy 19 stego wieku? ...i mający wygląd pierwszych karabinów z wojny secesyjnej? ...no błagam ;) ....blastery strzelające wiązką energi z colta czy waltera? ;) ...o idiotyzmach typu ...krążownik przebywający w kosmosie i otwarte wrota zewnętrzne ....w kosmosie??? ....i faceci stojący jakby gdyby nigdy tuż przy otwartych wrotach? ...czy podesty wiszące nad otwartą przestrzenią kosmiczną ...i jakby gdyby nigdy nic ...ludzie sobie ponich maszerują ;) ...ale już dark tropers ...i otwarte wrota ich lodówki te tylne przez Mando i skutek otwarcia tychże wrót ...wyssani dark troperzy ...to ma sens ..;) ...ja rozumiem konwencja rozrywki ..ale bez przesadyzmu ;) ...

Miesiąc temu
wojtek561
wojtek561

Co do ogólnego tematu związanego z wyglądem broni ręcznej w SW. Taki concept, by jako podstawę wykorzystywać broń realną został stworzony dla tego świata. Jednym to się może nie podobać a inni tak. Co do szczegółów to już trzeba znać trochę lore. Bronię w świecie SW jak najbardziej potrzebują magazynki bo są zasilane aż z 2 rzeczy. Po pierwsze z baterii a po drugie gazem który po naładowaniu energią z baterii otrzymuje kolor (różne gazy dają różne kolory wiązki to tak przy okazji jabyś się zastanawiał dlaczego jedni strzelają pociskami zielonymi a inni czerwonymi a jeszcze inni niebieskimi) i tworzy wiązkę plazmy która robi za pocisk. Co do karabinu jakiego użył Mayfel w mando, bo rozumiem , że do tego pijesz z tym w zdaniu "...karabin snajperski ...z lunetą majacą wygląd pierwszych lunet optycznych z połowy 19 stego wieku?" To był karabin Boby, zrobiony na wzór broni tuskenów, oni takich używali i była to dla nich normalka, powiem więcej, te karabiny strzelały normalną amunicją, taką jak w naszym świecie nawet. I raz jeszcze, twórcy, znaczy G. Lucas sobie wymyślił, że tuskenii będą z takiej broni korzystać. No i ostatnia rzecz o otwartych wrotach, znowu kłania się znajomość lore. Konkretnie w tym świecie istnieje specjalny rodzaj pola, montowanego właśnie na okrętach i statkach który pozwalał na swobodne przechodzenie materii, ale zapobiega ucieczce atmosfery i dostawaniu się próżni do środka. Dlatego gdy babki wyszły z promu do hangaru albo tam po tej kładce szły to ich nie wyssało, a jak mando otworzył wrota w śluzie dark trooperów to ich wyssało.

Miesiąc temu
Kuba1101
Kuba1101

2:40 na 9 części to chyba ze śmiechu można było płakać

2 miesięcy temu
Szreksonn
Szreksonn

Co będzie w sezonie trzecim? Z racji że Favrou i Filloni w umiejętny sposób spełniają zachcianki fanów, to będzie (i tu bez niespodzianki) Mandalorianin, będzie Boba Fett bo trzeba dopiąć jego wątek z Mando, będzie Thrawn ponieważ został teraz zaledwie wspomniany, ale to jest właśnie ten przedsmak, możliwy live debyt Sabine Wrenn i Ezry Bridgera,w każdym bądź razie akcja idzie do przodu i czekam mega co kolwiek by nie nakręcili ( z racji że od debiutu 2 sezonu do debiutu 3 sezonu jest 13 miesięcy czasu to liczę przede wszystkim na więcej odcinków)

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Thrawn to się pojawi raczej w serialu o Ahsoce, w końcu ona też będzie potrzebować swojego main villaina do walki.

2 miesięcy temu
Kafos
Kafos

Ossus: zamiast robić jednego odcinka z oceny ostatniego odcinka i całego sezonu robi dwa oddzielne. Wyświetlenia: Stonks

2 miesięcy temu
Makaio Matrioszek
Makaio Matrioszek

Kolejny sezon będzie o walce o uwolnienie Mandalory spod władzy jakiegoś imperialnego watażki. Din Djarin pomoże Bo-Katan i koniec, następnego sezonu już nie będzie.

2 miesięcy temu
Ignacy Gritzman
Ignacy Gritzman

Czy mógłbyś mi powiedzieć jak kupiłeś Disney+ w Polsce?

2 miesięcy temu
Biblioteka Ossus
Biblioteka Ossus

VPN

2 miesięcy temu
maly619
maly619

Nie zgadzam się że nie wiemy o czym będzie 3 sezon Mando. Zdobycie Dark Sabera przez Dina jasno sugeruje że będziemy mieć Mandalorę i walkę o władzę na niej.

2 miesięcy temu
mikser
mikser

nie lubie luke za zabranie grogusia

2 miesięcy temu
Insane
Insane

Średnio mnie cieszy, że to Luke bo nie lubię tej postaci, głównie przez młodego Hamiltona :| ale i tak szacun

2 miesięcy temu
MrPieter
MrPieter

Gdzie można obejrzeć ten serial?

2 miesięcy temu
Kodar
Kodar

A ja to powiem, Favreau i Filoni na miejsce Kennedy!

2 miesięcy temu
Mateo 112
Mateo 112

Nie nawidzę swojego neta. Wszystkie odcinki z moim netem były znośne, ale co było dzisiaj, to jak dizisaj oglądam to ja się tak wkurzyłem. Co 10 sekund odcinek zacinał mi się, a co do tego to zacieńcie się trwało ok. 2minuty. Więc no, jestem cholera wkurzony na to co się wydarzyło. W spokoju mi nie dadzą oglądać

2 miesięcy temu
mistrz kosmos1970
mistrz kosmos1970

bylem na premierze w gdansku pierwsze star wars 1979r

2 miesięcy temu
krolas323
krolas323

Jak mówisz o filmie Aliens i wieżyczkach to masz na myśli wersję reżyserską, za co propsy ;) Jeszcze więcej jednego z najlepszych filmów na świecie.

2 miesięcy temu
Łukasz Ligęza
Łukasz Ligęza

I tu jest pokazany potężny Luke i o to chodzi

2 miesięcy temu
Łukasz Ligęza
Łukasz Ligęza

Ktoś mi poleci najlepsze książki o Luku Skylwykerze z przekładem na polskim. Proszę

2 miesięcy temu
Smasher
Smasher

Dla mnie największym plusem był sam dark saber, głównie dlatego że mi osobiście się aż przyjemnie ogląda i słucha tego miecza. Na końcu 1 sezonu miałem obawy jak będzie wyglądał w akcji ten miecz (chodzi mi o to że jak będzie wyglądał w live action) bo gdy Gideon rozcina tego TIE Fightera to czarna klinga była ledwo widoczna przez Białą poświatę, ale ja mam nadzieję że dark saber zastąpi ta włócznię z beskaru ponieważ wydaje mi się nie poręczna no ale ogółem chcę go więcej. Mam jeszcze pytanie do innych oglądających, czy zauważyliście że w pewnym momencie miecz Luke'a wygląda jak miecz Cala Kestisa z Star Wars Jedi fallen order z pierwszych trailerów. Mi się przynajmniej tak wydawało ale no nie wiem.

2 miesięcy temu
największy z największych polaków polski polak
największy z największych polaków polski polak

Coś mi nie pasuje a mianowiće: jakim cudem baby yoda wyszkolił luka jak luk został przedstawiony jako koks którego nie trzeba już uczyć a to stary yoda nauczył tak naprawdę więksości luka jeżeli chodzi o sprawy jedi

2 miesięcy temu
Meeetese
Meeetese

Mando powiedział "Jeszcze się spotkamy" więc... Baby Yoda przejdzie na ciemną stronę i będzie się szkolił u Darth Binksa Wielkiego (Czip17 alert). A tak na poważnie to będzie się szkolił u Luke'a a Mando będzie walczył o Mandalore i rozwalał z ekipą kolejne bazy Imperium, po czym nastąpi zwrot akcji i Bo-Katan spróbuje go zabić (co się nie uda) akcja będzie kilka miesięcy po ostatnim odcinku drugiego sezonu. Gdy Mando poleci do Baby Yody ten będzie już umiał w pewnym stopniu władać miezcem świetlnym... NIE MA ZA CO DISNEY

2 miesięcy temu
Wiktor Galek
Wiktor Galek

Noże w trzecim sezonie Mando przyleci uratować Grogu po czystce szkoły Luka bo raczej watpie ze zabija baby yode...

2 miesięcy temu
Robert Lisiecki
Robert Lisiecki

to już koniec całego serialu ? :/

2 miesięcy temu
Mikołaj M
Mikołaj M

@wojtek561 Oby nie było tej przerwy, ja już się nie mogę doczekać.

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Nie, koniec tylko drugiego sezonu. Sezon trzeci się tworzy, najpewniej będzie emitowany w tym samym czasie co "book of the Boba Fett" albo zaraz po nim. Albo na rok będzie przerwa i dopiero w 2022 będzie mando S3.

2 miesięcy temu
Wsk 350 PL
Wsk 350 PL

A Bokatan czasem nie zginęła od strzału Gideona?

2 miesięcy temu
Wsk 350 PL
Wsk 350 PL

@wojtek561 Aha. Jakoś tego nie zauważyłem

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Nie, przeżyła, widać później, że za mando stoją dwie mandalorianki.

2 miesięcy temu
Piotr Zakaszewski
Piotr Zakaszewski

ja do tej pory zbieram szczękę. A myślałem, ż e tylko ja miałem łzy w oczach, jak przyleciał Luke. Jego wejście jak w Rogue One było genialne(celowy zabieg, żeby porównać ich ogromne zdolności, którch w ANH i ROTJ nie było). Teraz pewnie serial skupi się na walce o miecz, chociaż głowny bohater chciał oddać miecz za darmo). Mogliby w jednym z odcinków pokazać tą akademię z Grogu i młodym Benem Solo :)

2 miesięcy temu
Mil
Mil

Wszyscy: omg Luke! Ja: O KUR*A BOBA RZĄDZI MAFIĄ... O JA PIER***E SERIAL O BOBIE!!!

2 miesięcy temu
Adam Petrykowski
Adam Petrykowski

Świąt Wesołych życzę hmmmmm moc z tobą niech będzie 🌲

2 miesięcy temu
an ten
an ten

A tak z ciekawości będą nowe części Star Wars?

2 miesięcy temu
Mikołaj M
Mikołaj M

Film ma być w 2023 ale nie będzie to epizod 10.

2 miesięcy temu
Furrak
Furrak

Bardzo nie w porządku jest tytuł ze spoilerem, spodziewałem się więcej po Tobie...

2 miesięcy temu
Furrak
Furrak

@Biblioteka Ossus Już tłumacze dlaczego wedle mojej oceny jest. Tytuł odcinka to "A jednak JEDI przybył", co daje oczywisty wniosek że w tym epizodzie pojawi się Jedi. Wiedząc że ma się odbyć atak na statek na którym cała masa wrogów i wiedząc że po tym jak mały siedział na kamieniu wizji może pojawić się Jedi dla mnie po zobaczeniu tytułu Twojego filmu było jasne że Jedi na sam koniec uratuje bohaterów. To pozbawiło mnie całej ekscytacji walką i zagrożeniem. Dało też odp że wezwanie z kamienia wizji zostanie odebrane, co pozbawiło niepewności. Wystarczyło połączyć kropki i uważnie oglądać poprzednie odcinki :(

2 miesięcy temu
Biblioteka Ossus
Biblioteka Ossus

Nie ma spoilera.

2 miesięcy temu
Langus
Langus

9:30 niemal każdy odcinek trwa 40 min.

2 miesięcy temu
Langus
Langus

@wojtek561 aaaa okej dzięki za wyjaśnienje

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Jak się odejmie napisy końcowe i przypomnienie, co było w poprzednim odcinku oraz intro, to z głowami różnych postaci to wyjdzie, że większość ma bliże 35 minut a nawet mniej.

2 miesięcy temu
CeltinS
CeltinS

Końcówka finału 2 sezonu, to coś co po prostu wymiata wszystko, co widziałem do tej pory w Star Wars. Cały odcinek oglądałem w napięciu, a na końcu popłakałem, co mi się nie zdarza przy oglądaniu filmów czy seriali. Jedyne co mnie bolało, to dość słaba twarz Luka w CGI, ale w końcu, to jest serial a nie film pełnometrażowy (cięcie kosztów). TEN SERIAL WYMIATA :D. Wesołych Świąt!

2 miesięcy temu
Langus
Langus

@CeltinS a to wszystko wyjaśnia xd

2 miesięcy temu
CeltinS
CeltinS

@Langus no ja jestem detalistą :P

2 miesięcy temu
Langus
Langus

Nie wiem czy ja mam jakiś kiepski wzrok ale ja nie zauważam słabej twarzy luka xd

2 miesięcy temu
polios3
polios3

Czy tylko ja pomyślałem podczas oglądania wyrzutu Dark trooperów "za okno", że to był bardzo kiepski pomysł? skoro pod statkiem były Wyjścia ze statku otwarte na oścież, i we wcześniejszej scenie czyli na moście, to pokazała Bo-katan wraz z jej podwładną? a Dark trooperzy potrafią latać.

2 miesięcy temu
Mariusz Cybulski
Mariusz Cybulski

To jest ulubiony odcinek.

2 miesięcy temu
Fonfel
Fonfel

Ale skoro luke zabrał grogu to to przypadkiem nie oznacza tego że grogu zginie jeszcze przed starwarsami 7?

2 miesięcy temu
Fonfel
Fonfel

Mam nadzieje że luke go gdzieś odeśle czy coś...

2 miesięcy temu
Kuno Dodenburg
Kuno Dodenburg

tak, wyjasniło sie dlaczego Galaktyczne Imperium upadło...... nie mieli szans z takim sprzetem i wyszkoleniem. banda partaczy armatnie mięcho.... w jaki sposó oni eksterminowali zakon ? ale Sasha dała czadu i chyba przezyła wiec moze pojawi sie w 3s, no i spoko

2 miesięcy temu
Wojciech Gradziński
Wojciech Gradziński

Dawno nie było takich Gwiezdnych Wojen, tyle!

2 miesięcy temu
Maciek Pająk
Maciek Pająk

Moim zdaniem szkoda że było tak mało dark trooperów w walce ale może gideon ucieknie w 3 sezonie i zorganizuje sobie nowy pluton dark trooperów

2 miesięcy temu
AQQBEATZ
AQQBEATZ

To takie smutne ze baby yoda musiał się rozstać z mando ;(

2 miesięcy temu
everit pl
everit pl

W 3 sezonie bede zdobywac mandalore na 100 procent bedzie coa z tym zwiazane

2 miesięcy temu
Bruno Niezbecki
Bruno Niezbecki

Ale Sabine z tego co pamiętam oddała miecz

2 miesięcy temu
Gracjan Kaźmierski
Gracjan Kaźmierski

Ja myślę, że Baby Yoda wróci do Mando, bo Mando jest dla niego jak ojciec, albo chociaż się będą widywać

2 miesięcy temu
Borys xxx
Borys xxx

@max arr zieleniak xD

Miesiąc temu
max arr
max arr

Pewnie Mando będzie w zagrożeniu i zieleniak to wyczuje i go uratuje.

Miesiąc temu
Eviqa Bear
Eviqa Bear

Mi się podoba imperialna pani oficer ;)

2 miesięcy temu
Dominika D
Dominika D

Mam roskmine czemu Asoka nie spotkała się z luke by sprawdzić czy to nie syn jej mistrza

2 miesięcy temu
Dominika D
Dominika D

Tak wogule to ja zaczęłam oglondac 1 odcinek 1 sezonu ale jakoś tak nie skończyłam xd 2 też nie widziałam ale obejrzałam tylko ten odcinek i pomimo że nie nie znałam ich za dobrze i ich relacji to i tak było mi smutno TwT

2 miesięcy temu
Dominika D
Dominika D

Gdy zobaczyłam luka zastanawiałam się dłuższą chwilę czy wzięli starego aktora i zmienili mu twarz czy wzięli nowego xd

2 miesięcy temu
Antoni Wolski
Antoni Wolski

Najlepsza scena dla mnie ta po napisach.

2 miesięcy temu
Bev
Bev

1. Jak pojawił się x-wing już wszystko było wiadomo :P Częściowo byłem zawiedziony że zdecydowali się na Luke'a, ale suma sumarum, chyba lepsze to niż wskrzeszanie jakiejś postaci typu Windu. 2. Czy nie wiemy w jakim kierunku pójdzie serial w 3 sezonie? Mi wydało się mocno zaakcentowane, że akcja teraz skupi się na zjednoczeniu mandalorian i odbiciu mandalory, z niepewnością, kto będzie tym kierował. Czy nasz Mando, czy Bo-Kotan. 3. Co do Dark Saber to trochę mi nie grało, że Bo-Katan nie chce przyjąć miecza, bo trzeba go wygrać w walce. Czy przypadkiem w Rebelsach nie dostała miecza od Sabine? I to przed sporą publiką.

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

@Bev Trzeba czekać na 3 sezon, może tam zostanie to wyjaśnione.

2 miesięcy temu
Bev
Bev

@wojtek561 Masz na myśli, że Sabine nie zdobyła go w walce? Jeśli tak, to trochę to poprawia sytuację, ale wg mnie dalej głupio to wygląda: Sabine nie zdobyła miecza w walce, więc nie ma do niego prawa, a Bo-Kotan może go przyjąć i nagle jest do niego uprawniona. Mando zdobył miecz w walce (od kogoś kto nie miał do niego prawa), ma do niego pełne prawo, ale nie może go przekazać Bo-Kotan, bo nie miałaby do niego prawa. Po prostu zasada przynależności/prawa do dzierżenia miecza wygląda bardzo niespójnie. Niby to dwa różne seriale, ale twórcy i przede wszystkim postać ta sama. To taki szczegół, ale akurat w tym odcinku najbardziej mi nie przypasował, mimo że rozumiem powody out universe, a narracja, którą to tworzy, bardzo mi się podoba.

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

3. Może różnica jest taka, że Sabine dała jej miecz który wcześniej należał do kogoś innego, (Maula) w dodatku Bo-katan nigdy wcześniej nie była jego posiadaczką. A teraz musi go mimo wszystko odzyskać.

2 miesięcy temu
Szymon Włoski#13 Opara
Szymon Włoski#13 Opara

Piękne

2 miesięcy temu
cytryn tv
cytryn tv

Też się przyznam bez bicia że się popłakałem kiedy Grogu i Mandalorian zostali rozstani.

2 miesięcy temu
Fistach
Fistach

Chciałbym żeby wyrzucono sequele z kanonu

2 miesięcy temu
Dominislav
Dominislav

Oglądałem ten odcinek z tatą i w momencie gdy wrócili szturmowcy powiedziałem "pewnie luke przyleci x-wingiem i pociacha ich". Gdy przylatuje x-wing byłem w totalnym szoku a tata był na mnie zły że spojleruje, mimo że nic nie wiedziałem xD Piękny odcinek, takich emocji serio dawno nie czułem.

2 miesięcy temu
ajjgor pogo
ajjgor pogo

ciekawi mnie czemu moff Gideon chciał popełnić samobójstwo bo nie chciał zostać schwytany ale ta jego mina kiedy wchodził gość z mieczem świetlnym i zabijał jego ochronę w postaci mrocznych szturmowców pewnie w sezonie 3 Gideon się pojawi może już nie jako główny zły ale jako taki drugi zły bo jak wiemy tym naprawdę wielką rybą tak powiem w mando który być może zatrudnił Gideona jak i Klienta i tego doktorka jest sam Thrawn który być może się pojawi w 3 sezonie bo to było by coś mega ciekawego moim zdaniem

2 miesięcy temu
Яetго Bоу 5o 'yгs 0LD
Яetго Bоу 5o 'yгs 0LD

Bez przesady z tym CGI... zrobili dobrze.... Luck jest w tej scenie parę lat starszy i bardzo mocno "sterany treningiem" po okresie od głównych części SW. CO DO KOŃCÓWKI PO NAPISACH - 3 sezon to będzie raczej "OPOWIEŚCI MANDO", ale pod kątem siedzącego na tronie Jabby pomocników Mando... coś trochę pobocznego, a Lucki i mały Jodka wrócą pod koniec 3 sezonu i w 4 sezonie rozwinięci zostaną.

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Book of Boba Fett to oddzielny serial będzie, już to potwierdzono.

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

I Yoda a nie Jodka

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

Luke nie Luck

2 miesięcy temu
Mateusz Witek
Mateusz Witek

Tak czytam komentarze ludzi i szanuje tych co mają swoją opinię. Nie kminie dlaczego większość próbuje wmawiać swoje własne przekonania typu " to jest zajebiste, to nie jest. " Bo wiecie " My jesteśmy prawdziwymi fanami, to my wiemy jak jest. " " Klasyka rządzi " " Zemsta Sithów mega " Nowe filmy " Przecież to do dupy " Ja też jestem fanem odkąd ukończyłem 8 lat i obejrzałem 1 raz owy film. Jeszcze na kasecie tata mi włączył część 4. Połowa myślę, że nie pamięta tych czasów. Powiem tak, każdy ma inny gust. Nie trzeba jechać po tych, co się im podobały nowe filmy i przekonywać do swoich racji. Bo zgadzam się. Oryginalna trylogia rządzi. Zgadzam się, że Zemsta Sithów jest spoko. Znam wszystkie filmy na pamięć. Od czesci 1 do 6. Ale zaskoczę. Jako fan nie mam nic do nowych filmów. Uważam, że część 7 przebudzenie mocy, było spoko filmem. Bezpiecznym, bez ryzyka, ale oglądało mi się to dobrze. Cześć 8 próbował inny reżyser zrobić coś swojego i za to mu bije brawo, że się nie bał i spróbował. Część 9 widać, że były problemy przy produkcji tego filmu. Ale jeśli przymknąć oko, to też można wziąć popcorn i obejrzeć, bo ma też ma fajne momenty. Efekty i wizualna warstwa filmu to nawet nie trzeba mówić, bo najwyższy poziom. Co chce powiedzieć, bo już długi ten wpis za co przepraszam. Chce powiedzieć, że można być fanem z normalnym podejściem. Nie trzeba jechać i wciskać swoich odczuć komuś na siłę, typu. " Bo Ty nie masz racji " Każdemu ma prawo się podobać coś innego i każdy ma prawo mieć własne zdanie. Co do Mando. Mando jest w porządku. Pozdrawiam wszystkich i wesołych świąt jeśli ktoś doczytał do końca. ✌

2 miesięcy temu
jonjo666
jonjo666

A co do Dark sabera jest to dla mnie dziwne ponieważ bo katan miała wcześniej Dark sabara I go dostała od Sabrine w rebelsach.

2 miesięcy temu
jonjo666
jonjo666

@wojtek561 dzięki :p dowiem się w sumie w swoim czasie bo mam zamiar przysiąść do rebelsow z czasem

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

@jonjo666 Najpierw go wykradła Maulowi, potem jak wróciła na mandalore z nadzieją, że przekona ziomków do pomocy rebeliantom, Gra Saxon jej go odebrał zdaje się. Szczegółów już nie pamiętam. Ale tego, że wykradła Maulowi jestem w 100% pewny.

2 miesięcy temu
jonjo666
jonjo666

@wojtek561 możliwe. A przypadkiem Sabine nie zdobyła Dark Sabera podczas walki z Gar Saxonem?

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Może różnica jest taka, że Sabine dała jej miecz który wcześniej należał do kogoś innego, (Maula) w dodatku Bo-katan nigdy wcześniej nie była jego posiadaczką. A teraz musi go mimo wszystko odzyskać.

2 miesięcy temu
jonjo666
jonjo666

Z tego co słyszałem to Thrawn ma być w sezonie 3

2 miesięcy temu
misiek73169
misiek73169

Ostatni odcinek godny finału. Myślę że tym sezonem Disney powiesił sobie wysoko poprzeczkę. A co do "Księgi Boby Fetta" to ma być osobny serial w grudniu przyszłego roku. Wiem że teraz się trochę przyczepie ale czy Bib Fortuna nie zginął w 'Powrocie Jedi', kiedy to po walce nad jamą Sarlaca barka Jabby została wysadzona w powietrze ? Z tego co pamiętam to Bib Fortuna był tam razem z Jabbą .

2 miesięcy temu
Kuba
Kuba

w nadchodzącym serialu o Ashoce, Ashoka wejdzie do świata między światami a jej rękami Filoni usunie sequele XD #Filoniverse

2 miesięcy temu
Palacz MwC
Palacz MwC

na siłe też to było, że w kapturze ich bił, od razu było wiadomo jaki to ma cel, a cel taaki bardzo oczywisty.

2 miesięcy temu
Palacz MwC
Palacz MwC

ten odcinek był mocno nie równy, bo sam zarts fabuły genialny, ale scenariusz już słąby. Dialogi tragiczne i takie bezsensowne konfrontacje między bohaterami, ci ciemni trooperzy też strasznie słabe cgi, mogli chociaż ryskę im dodać, kurz, cokolwiek.

2 miesięcy temu
Mateusz Strompowski
Mateusz Strompowski

Tylko ja myślałem, że "The book of Boba Fett" to będzie książka?

2 miesięcy temu
marek kralka
marek kralka

Ostatni odcinek jest super. Ale jak spędzimy święta bez nowych odcinków, no jak ???????

2 miesięcy temu
Adam Kos
Adam Kos

Luk wpadł i pozamiatał ten cał burdel.

2 miesięcy temu
Sisihive1
Sisihive1

Już potwierdzili że będzie osobny serial o Boba Fecie. Na tej prezentacji seriali nie podali tego by nie psuć finału 2 sezonu Mandolorianina. Dodatkowo bardzo kamuflowali pojawienie się Marka Hamilla na planie serialu by nie wyciekło kto się zgłosi po Grogu i im się to udało w 100%... na szczęście. Czyli pojawią się 3 seriale umieszczone w tej samej linii czasowej. BTW. Przed 3 sezonem Mando ma właśnie wyjść mini serial o Boba w między czasie także ma być i Ahsoka. A i co najlepsze. WRESZCIE podali z punktu widzenia jak traktowane jest zniszczenie baz Gwiazd Śmierci. Zabicie milionów ludzi obsługi i firm zewnętrznych budujących stacje bojową. I że zrobili to terroryści...

2 miesięcy temu
Kamil Usakiewicz
Kamil Usakiewicz

Yako co Ty pitolisz ? Jakie łzy ? Jakie porównanie do wersji reżyserskiej Alien ? Przecież ten odcinek , jak i cały sezon był żałosny i nudny jak cholera .

2 miesięcy temu
chrzczonek _
chrzczonek _

Tylko ja na początku myślałem że to może być leia w x-wingu? XD

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

@chrzczonek _ Leia może i umiała walczyć mieczem ale napewno nie na takim poziomie co Luke. Co do mocy to ta sama kwestia

2 miesięcy temu
chrzczonek _
chrzczonek _

@Halo Arbiter też miała miecz, wiemy że luke ją szkolił i ona umiała w moc, a umiejętność latania to raczej formalność dla niej mimo że często tego nie robi, wiesz po prostu wiedziałem że to może być luke ale pod wpływem emocji w tamtym odcinku różne opcje mi sie nasuwały póki nie zobaczyłem że miecz jest zielony

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

Raczej tak. Od kiedy niby ona leciała X-Wingiem co? Pozatym co ona by mogła zrobić

2 miesięcy temu
Kamil Usakiewicz
Kamil Usakiewicz

Cały ten sezon to jedna wielka żenada , serial dla dzieci , nic więcej.

2 miesięcy temu
Johnny Smithie
Johnny Smithie

Bo Star Wars zawsze było rozrywką dla dorosłych twardzieli.

2 miesięcy temu
Es Em
Es Em

Niektórzy youtuberzy na siłę narzekają na tą końcówkę a według mnie była idealna to były te emocje których nie czułem od dawna. Prosimy o więcej prawdziwych gwiezdnych wojen

2 miesięcy temu
stich
stich

Ah osobiście liczyłem na mace windu.

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

To mimo wszystko było mało prawdopodobne

2 miesięcy temu
Siekiera
Siekiera

Mówcie co chcecie o CGI odmłodzonej twarzy Marka Hamill'a ale gdyby nie to to odcinek nie miał by takiego wydźwięku

2 miesięcy temu
Maciej Kozera
Maciej Kozera

Myślałem, że skoro Cara brała udział w bitwie o Endor będzie wiedziała kim jest Luck, ale jak go zobaczyła to wyglądało jakby go widziała pierwszy raz

2 miesięcy temu
Maciej Kozera
Maciej Kozera

@Halo Arbiter autokorekta :)

2 miesięcy temu
Halo Arbiter
Halo Arbiter

Luke nie Luck

2 miesięcy temu
Mudżin z jajem
Mudżin z jajem

Hmm... wydaje mi się że, w kolejnym sezonie akcja będzie się dziać w 29ABY wtedy gdy ren niszczy akademie luke'a (jesli podałem niepoprawną datę nie przypie******cie się :D) i mozliwe ze jakims cudem mando dowie się o nadchodzącej inwazji i uratuje Groga... myślę że nie byłby to głupi pomysł. Albo po prostu jak mówisz, będzie odbicie mandalory :)

2 miesięcy temu
Lajbartek 360
Lajbartek 360

Finał odcinka najlepszy!! Emocjonalne pożegnanie Grogu i Djan’a. Płakałem. + Luke niszczący Mrocznych Szturmowców. Co to wyrzucenia Mrocznych Szturmowców, byłem w 100% pewien że wrócą, bo umieli latać (było w odcinku Tragedia). Muzyka była świetna i dodała cegiełki do Emocji.

2 miesięcy temu
Paweł Ofiarski
Paweł Ofiarski

Powiem tak: ten odcinek był też ester eggiem w stosunku do Gry o Tron :D Czemu? Bo tym razem Pedro Pascal nie zrezygnował z hełmu i przeżył :D

2 miesięcy temu
Rudi Zdobywca
Rudi Zdobywca

Eeej :/ Zapomniałeś o scenie po napisach w pierwszym sezonie ? Co Gideon wyciął dziurę w Tie ? To była scena po napisach. Dzięki czemu zobaczyliśmy pierwszy raz "Czarny Miecz".

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

To nie była scena po napisach, to była normalnie ostatnia scena.

2 miesięcy temu
Stanisław Harasimowicz
Stanisław Harasimowicz

Myślę że w trzecim sezonie pojawi się admirał thrawn wspomniany w 5 epizodzie

2 miesięcy temu
Tomek Prus
Tomek Prus

Trawn jest trzymany na serial Asoka. I tam pewnie pojawi się Ezra .

2 miesięcy temu
GeekusHuberticus
GeekusHuberticus

Jak słusznie podkreślasz Ossusie "The Escape" od Mandalorianina, to były kurka bele... potężne emocje, emocje i jeszcze raz emocje. Świetne, konkretne, i co podkreślam: od serducha jest to Twoje omówienie finału drugiego sezonu "The Mandalorian". A odcinek ten... cóż to było perfekcyjnie przygotowane i umiejętnie oraz intuicyjnie zrealizowane przelanie wizji prawdziwego artysty filmowo-serialowego na ekran; to było dzieło Reeda, który pokazał się z najlepszej w swej karierze strony - owoc szczytowej formy jego miary reżyserskiej. A ja wciąż czuję w sobie pokłady wewnętrznego ,,emocjonalnego przejęcia" - tyglu uczuć, które zgromadziły się w mym fanowskim jestestwie człowieka kochającego Uniwersum Gwiezdnych Wojen - po tym jak obejrzałem epizod "The Escape" Mandalorianina. I nie jestem, w żaden normalny - jak dla mnie - sposób wyrazić zachwytu (toż to przeżycie porównywalne do geekowskiego Wniebowstąpienia!), który wciąż we mnie trwa, po tym co dało mi te 42 minuty odcinka. A Luke Skywalker i to jego tango z Mocą?! Panie, łej, ale to był spektakl, jaka to była oda do Mocy, przepływ i jej fluktuacje, które czułem od stóp do głów, do płuc, do tego ta gęsia skórka! Bo to, co pokazał Luke uważam za najpiękniejszą, najbardziej emocjonalną, najlepiej opracowaną choreograficznie wirtuozerię użytkownika Mocy i miecza świetlnego, stawiającego opór ciężkiemu zagrożeniu i trudnemu wyzwaniu - jaka pojawiła się do tej pory w serialach i filmach (animacje, produkcje aktorskie), od początku istnienia na tkance popkultury Uniwersum Gwiezdnych Wojen, dołączając do tego zestwienia tzw. ,,pojedynki na miecze świetlne".

2 miesięcy temu
DVD q
DVD q

Byłem podniecony jak wygłowdniały pies który dostał królewskie danie gdy zobaczyłem czarny płaszcz, mechaniczną rękę i zielony miecz. Odrazu rozpoznałem luka, Strasznie podobało mi się to że był tak potężny, a nie GośCiy ktòry się ukrywa bo przez niego jakiś kylo lata po galaktyce.

2 miesięcy temu
DVD q
DVD q

Była plotka o serialu o Boba feecie i jak widzisz potwierdziła się

2 miesięcy temu
MISTRZ LOYD
MISTRZ LOYD

Pożegnanie Grogu i Mando... Powala😭😭😭

2 miesięcy temu
Adam Szubert
Adam Szubert

Ta scena Luka przypomniała mi scenę z łotra 1 z Vaderem

2 miesięcy temu
Jakub Krasowski
Jakub Krasowski

Jest nowy trailer ,, Bad Batch" to dobry materiał na następny odcinek.

2 miesięcy temu
AdamB.
AdamB.

Czy to był fanserwis? Nie byłbym taki pewien, moim zdaniem to po prostu było dopełnienie drogi na którą Mando wszedł na koniec pierwszego sezonu, to że Luke się pojawił było uzasadnione.

2 miesięcy temu
Rutynowy Krawaciarz
Rutynowy Krawaciarz

Ja nie płakałem, tak samo jak nie płakałem po papieżu. Jedyny moment w SW co mnie wzruszył to było jak Ahsoka opuszczała zakon Jedi.

2 miesięcy temu
Ewrinek
Ewrinek

Grogu do Luke : jak się nazywasz Luke: nazywam się luke ale mów mi mistrz Skywalker Grogu:(replay z momentu w którym widział jak dziecko mówiło do anakina tak samo a później owy ani zabił dzieci ale grogu przetrwał ) Grogu:zostawiłem coś w x-wingu

2 miesięcy temu
x Apacz
x Apacz

Finał urywa dupe wprzy samych jajach miałem taki banan na mordzie wszystkie wspomnienia z oglądania starej trylogi wruciły

2 miesięcy temu
Jakub Ostrowski
Jakub Ostrowski

3 sezon favreau porównał do gry o tron więc leci to raczej w arc o odbudowie mandalor z darksaberem

2 miesięcy temu
NoradIII
NoradIII

Co ? Płakałes na IX epizodzie ? No to coś jest nie tak ... sorry - ja płakałem ale ze śmiechu po akcji jak imperator strzela z błyskawic

2 miesięcy temu
Marcin K.
Marcin K.

Już potwierdził Disney, że będzie to serial niezależny od sezonu 3 Mandalorianian ale też wyjedzie w grudniu 2021 ;)

2 miesięcy temu
Dariusz Szczepaniak
Dariusz Szczepaniak

Super że pojawił się Luke ale po krótkim namyśle jak i zapoznaniu się z innymi recęzjami zgadzam się ze stwierdzeniem że Luke za bardzo przyćmił inne wątki jak i głównych bohaterów. Wiem że super wygląda to jak sam rozprawia się z dark trooperami i wiele osób oczekiwało zobaczyć Luka w takiej sytuacji ale mogli przedstawić to w inny sposób. Na przykład jak Din, Bo i inni zaczeli już odpierać atak driodów i w sytuacji krytycznej wtedy pojawiłby się Luke. W odcinku 5, Din i Ahsoka walczyli ramie w ramie co było ekstra i nie umniejszało umiejętności Mandaloriana. Przecież Din miał w ręku dark sabera i spoko by było zobaczyć jak sobie z nim radzi.

2 miesięcy temu
sabol pl
sabol pl

ja mam tylko jedno zastrzeżenie kiedy mando chciał oddać mroczny miecz i okazał się że nie może od tak sobie dać komu chce to mnie do mocno zdziwiło bo przecież sabin w rebeliantach oddaje go bez żadnej walki i nie ma żadnego problemu a tu jest nie rozumiem tego może to jest wyjaśnione jakoś w komiksach albo książkach

2 miesięcy temu
wojtek561
wojtek561

Oficjalnego wyjaśnienia nie ma jeszcze, podejrzewam, że w sezonie 3 dowiemy się o takich powodach. Najbardziej przemawiająca do mnie wersja jaka krąży po internecie jest taka, że Bo-Katan nie może przyjąć miecza bo ten został jej odebrany. Wtedy mieliśmy sytuacje, że Sabine zabrała miecz komuś innemu (Maulowi) i oddała jeszcze innej osobie (Bo-Katan). Tutaj mamy sytuacje, że miecz odebrano jednej osobie i jeżeli ta osoba chce móc znowu dzierżyć ten miecz, musi go sama odebrać nowemu właścicielowi w walce. Do tego może dochodzić własne przekonania Bo, że skoro odebrano jej miecz to dopóki go nie odzyska w sposób która wg. Niej jest właściwy, to na niego nie zasługuje i w konsekwencji nie zasługuje na kierowanie całym ludem mandalore.

2 miesięcy temu
reyven PL352
reyven PL352

Teraz dawać sezon 3 ;D

2 miesięcy temu
Imperator sheev Palpatine
Imperator sheev Palpatine

A mi zostały dwa odc do obejrzenia więc później zobacze

2 miesięcy temu
Imperator sheev Palpatine
Imperator sheev Palpatine

@Kamil Stoch nie ważne

2 miesięcy temu
Kamil Stoch
Kamil Stoch

Co ty tyle lat robiłeś na eksegolu

2 miesięcy temu
Dawwwid
Dawwwid

A co myslicie, ze szykują cos z yaddle? Była wspominana w the jedi fallen order i była w trailerze gry lego całej sagi skywalker

2 miesięcy temu

Kolejny

Ochman - Wielkie Tytuły (prod. @atutowy)

3:15

COŚ POSZŁO GRUBO NIE TAK!!! Takich FUR MARZEŃ NIE BYŁO!!!

1:11:10

COŚ POSZŁO GRUBO NIE TAK!!! Takich FUR MARZEŃ NIE BYŁO!!!

Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam

wyświetleń 668K

Все о броне клонов и имперских штурмовиков

3:37:06

Mandalorian: Sezon 2 [OMÓWIENIE, SPOILERY, CO DALEJ?]

23:49

Pogadajmy SPOILEROWO o Rise of Skywalker

1:04:48

Pogadajmy SPOILEROWO o Rise of Skywalker

Biblioteka Ossus

wyświetleń 85K

Kim byli Yuuzhan Vong? [HOLOCRON]

20:10

Kim byli Yuuzhan Vong? [HOLOCRON]

HOLOCRON

wyświetleń 296K

Ochman - Wielkie Tytuły (prod. @atutowy)

3:15

COŚ POSZŁO GRUBO NIE TAK!!! Takich FUR MARZEŃ NIE BYŁO!!!

1:11:10

COŚ POSZŁO GRUBO NIE TAK!!! Takich FUR MARZEŃ NIE BYŁO!!!

Miłośnicy czterech kółek -zrób to sam

wyświetleń 668K

Ochman - Wielkie Tytuły (prod. @atutowy)

3:15